Erdoğan muhalefeti Ahmet Kaya şarkısıyla hedef aldı: ‘Nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mardin mitinginde açıklamalarda bulunuyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

* Mardin’e kendimizi tam anlatamadığımızın farkındayız. Mevcut oy oranları aramızdaki muhabbeti yansıtmıyor. 14-28 Mayıs seçimlerinde Mardin’de arzu ettiğimiz oranlara ulaşamadık. 31 Mart önceki seçimlerden farklı olacak, Mardin’de yeni bir başlangıç yapacağız. Bu sefer Mardin’in eser ve hizmet siyasetinden yana olacağına inanıyorum.

“TAYYİP ERDOĞAN’IN DİK DURUŞUNU FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİM İYİ BİLİR”

* Gazze başta olmak üzere etrafımızdaki çatışmalar sebebiyle bu ramazana buruk girdik. Türkiye olarak Filistin’e en çok destek veren, İsrail’ en sert tepkiyi gösteren ülkelerden biriyiz. Bugüne kadar 200’den fazla kanser hastası ve yaralıyı ülkemize getirdik. İçimizdeki cahiller bilmese de Tayyip Erdoğan’ın dik duruşunu mazlum Filistinli kardeşlerim çok iyi biliyor. Eğer kim bu milletin Gazze gayretini sorguluyorsa açıkça kendi insanına hakaret ediyor demektir. “Hamas terör örgütüdür” diyen CHP’nin listelerinden Meclis’e girenler Filistin konusunda bize ders veremezler. Dış politikada nasılsa iç siyasette de bizim duruşumuz, tavrımız nettir.

“İNSANIMIZA KARŞI DAİMA DÜRÜST OLDUK”

* 21 yıldır emanetini taşıdığımız aziz milletimize asla yalan söylemedik, insanımıza karşı daima dürüst olduk. Cumhur İttifakı’nda da bu ilkemiz değişmedi. Nerede ittifak ettiğimizi, nerede kendi adayımızla seçime girdiğimizi herkes biliyor. Bir de karşı tarafa bakıyorsunuz ortada ne şeffaflık var, ne dürüstlük var. Kent uzlaşısı diye bir şey uydurdular, kimin eli kimin cebinde belli değil. Belediyeleri Dem’le beraber yürütülecekler, Dem’siz yürütülecekler diye ikiye ayırmışlar.

AHMET KAYA’NIN ŞARKI SÖZLERİYLE HEDEF ALDI

* Ortada siyasi ahlak namına, dürüstlük namına hiçbir şey yok. Tutarsızlık, siyasi ahlasızlık bunların adeta paçasından akıyor. Bunları görünce akla “nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça” şarkı sözleri geliyor. Bizde oy tercihinden dolayı vatandaşa ayrımcılık yapmak yoktur. Bize oy versin ya da vermesin 85 milyonun hizmetkarıyız.

AYRINTILAR GELECEK…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x