Ne dediysek o… Karamollaoğlu bırakıyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’te Mustafa Yılmaz’ın sunduğu Gündem Türkiye’ye konuk olarak Saadet Partisi’nin kongre sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

Karamollaoğlu açıklamasında yeniden Saadet Partisi Genel Başkanlığı adaylığı meselesine ilişkin “Genel Başkanlık’tan ayrılacağım hangi arkadaşımız Genel Başkan olursa onun en büyük destekçisi ve yardımcısı olacağım” ifadesini kullandı.

Odatv iki hafta önce Karamollaoğlu’nun genel başkanlık görevinin bırakacağını okuyucularına duyurmuştu.

Haberde şu ifadeler yer almıştı:

“Parti yetkilileri kongrede Temel Karamollaoğlu yerine kimin aday olacağı konusunda henüz bir isim geçmediğini ve yapılacak olan istişareler sonucunda karar verileceğini ifade etti.

Ancak parti teşkilatlarında İstanbul Milletvekili ve Parti Sözcüsü Birol Aydın ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ömer Abdullah Ayhan olmak üzere iki isim ön plana çıkıyor.

Son olarak yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Birol Aydın, Meclis’te yaptığı konuşmalarda hükümeti özellikle ‘Gazze’ konusunda sert şekilde eleştirdiği konuşmalarla gündem olmuştu.

Ömer Abdullah Ayhan ise Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan’ın yakın çalışma arkadaşlarından olan eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Cevat Ayhan’ın oğlu olması ile parti tabanında teveccüh sahibi olan bir isim.”

Odatv görevi bırakacağını yazdı: Saadet’te ‘Olağanüstü’ hazırlıkGüncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x